«Монако» «ПСЖ»нинг Аклиуш бўйича учинчи таклифини ҳам рад этди
«Монако» яримҳимоячи Магнес Аклиушнинг трансфери бўйича «ПСЖ» томонидан юборилган учинчи таклифни ҳам қабул қилмади. Бу ҳақда Onze Mondial хабар берди.
Манбага кўра, монегасклар 23 ёшли футболчи учун 50 миллион евро талаб қилмоқда. «ПСЖ»нинг сўнгги таклифи миқдори очиқланмаган, бироқ клублар келишувга ҳар қачонгидан ҳам яқинроқ экани таъкидланган.
Шу билан бирга, Аклиуш аллақачон Париж клуби билан шахсий шартнома шартлари бўйича келишувга эришган. Футболчининг ўзи Франция чемпионлари сафига қўшилишни истамоқда.
Аклиуш «Монако» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади ва 2022 йил ёзидан буён асосий жамоа шарафини ҳимоя қилиб келмоқда.
Ўтган мавсумда у барча турнирлар доирасида 43 та учрашувда иштирок этиб, 7 та гол урди ва 11 та голли узатмани амалга оширди. Унинг «Монако» билан амалдаги шартномаси 2028 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.

«Монако» снова отклонил третье предложение «ПСЖ» по трансферу полузащитника Магнеса Аклиуша, сообщает Onze Mondial.
По информации источника, монегаски требуют 50 миллионов евро за 23-летнего игрока. Хотя сумма последнего предложения «ПСЖ» не раскрыта, отмечается, что клубы как никогда близки к соглашению.
В то же время Аклиуш уже договорился с парижским клубом по условиям личного контракта. Сам игрок желает присоединиться к чемпиону Франции.
Аклиуш является воспитанником академии «Монако» и защищает цвета основного состава с лета 2022 года.
В прошлом сезоне он принял участие в 43 матчах во всех турнирах, забил 7 голов и сделал 11 результативных передач. Его контракт с «Монако» рассчитан до лета 2028 года.