Бу ҳақда OneFootball нашри хабар берди.
Аргентиналик футболчилар Лионел Месси ва Родриго Де Паул жаҳон чемпионати-2026 финалидан сўнг миллий жамоа делегацияси билан мамлакатга қайтиб учмаган.
Манбанинг маълумотига кўра, бунга ҳар икки ўйинчи АҚШнинг «Интер Майами» клуби шарафини ҳимоя қилиши сабаб бўлган. Спортчилар клубларининг асосий қароргоҳи бўлган шаҳарда қолишни маъқул кўрган. Таъкидланишича, Буэнос-Айресга чартер рейси билан жамоанинг маълум қисмигина қайтади. Аргентина пойтахтида ЖЧ кумуш медаллари эгалари шарафига тадбир уюштирилмайди.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ финалида Аргентина қўшимча бўлимларда Испанияга 0:1 ҳисобида имкониятни бой берди. Испанлар учун бу мундиаллар тарихидаги иккинчи чемпионлик ҳисобланади.

Месси и Де Пауль не полетели со сборной в Аргентину после финала ЧМ-2026 — источник
Аргентинские футболисты Лионель Месси и Родриго Де Пауль не полетели с командой в страну после финала чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает OneFootball.
По информации источника, это связано с тем, что футболисты «Интер Майами» живут в США, поэтому они начнут свой отпуск в стране, где базируются их клубы. Отмечается, что лишь часть команды отправится чартерным рейсом в Буэнос-Айрес. Утверждается, что в столице Аргентины не будут публично праздновать и чествовать серебряных призёров ЧМ.
Напомним, в финале ЧМ Аргентина в дополнительное время проиграла Испании со счётом 0:1. Для «Фурия Роха» это второй титул на престижнейшем состязании сборных в истории.