Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси Николас Отаменди ЖЧ-2026 финалидан кейин Испания ярим ҳимоячиси Родрига мурожаат қилди.
Европа жамоаси қўшимча бўлимларда 1:0 ҳисобида ғалаба қозониб, жаҳон чемпиони бўлди.
«Гапиришни бас қил, аҳмоқ. Сизлар бутун ҳафта фақат нолиб юрдингиз. Бутун ҳафта давомида қилган ишингиз шу — шикоят қилиш бўлди. Иккалангиз ҳам — сен ҳам, Эмерик Лапорт ҳам. Бундай қилишмайди. Ҳакамлар ҳақида шикоят қилдинг, дўстим», — деди Отаменди ўйин якунланганидан кейин.
Родри Отамендидан нимани назарда тутганини сўради, аргентиналик футболчи эса: «Ҳафта давомида у нималар деганини эшитмадингми?» — деб жавоб берди.
Финал олдидан Лапорт шундай деганди: «Сўнгги ўйинларда биз кўз юмилган ажойиб ҳолатларни кўрдик. Айниқса, бу Аргентинага тааллуқли».

Защитник сборной Аргентины Николас Отаменди обратился к полузащитнику Испании Родриго после финала ЧМ-2026.
Европейская команда одержала победу в дополнительных таймах со счётом 1:0 и стала чемпионом мира.
«Перестань говорить, дурак. Всю неделю вы только ныли. Всё, что вы делали всю неделю, — это жаловались. Вы оба — ты и Эмерик Лапорт. Так не делают. Вы жаловались на судей, дружище», — сказал Отаменди после завершения игры.
Родриго спросил, что именно имел в виду Отаменди, на что аргентинский футболист ответил: «Разве ты не слышал, что он говорил всю неделю?» — ответил он.
Перед финалом Лапорт сказал следующее: «В последних играх мы видели удивительные случаи, на которые закрывали глаза. Особенно это касалось Аргентины».