Менди устидан жиноят иши бўйича суд бўлиб ўтади
Мадриднинг «Реал» клуби ҳимоячиси Ферлан Менди жиддий муаммога дуч келди. Бу ҳақда AS нашри хабар берди.
31 ёшли франциялик футболчи ити билан боғлиқ воқеа юзасидан Мадридда суд олдида жавоб беради. Ҳодиса 2023 йил январ ойида Испания пойтахти яқинидаги Алкобендас шаҳрида содир бўлган.
Ўша пайтда Менди автомашинасини тўхтатаётганида унинг 4 та ити уйидан чиқиб кетган. Улардан бири кўчада ўз уй ҳайвонини сайр қилдириб юрган аёлнинг итига ҳужум қилган.
Воқеага ёрдам бериш учун келган 17 ёшли ўсмирни ҳам Мендининг ити тишлаб олган. Энди жабрланувчи футболчига нисбатан унинг ити тан жароҳати етказгани учун 6 ойлик қамоқ жазоси ҳамда катта миқдорда жарима тайинланишини талаб қилмоқда.
«Менди итлар устидан назорат бўйича белгиланган талабларни бузган. У одамлар ва бошқа ҳайвонлар учун ҳақиқатан ҳам хавфли вазиятни юзага келтирган», — дейилади прокурорлар баёнотида.

Судебное разбирательство по делу Менди
Защитник мадридского «Реала» Ферлан Менди столкнулся с серьезной проблемой. Об этом сообщило издание AS.
31-летний французский футболист предстанет перед судом в Мадриде из-за инцидента с его собакой. Событие произошло в январе 2023 года в городе Алкобендас, недалеко от столицы Испании.
В тот момент, когда Менди парковал свой автомобиль, четверо его собак выбежали из дома. Одна из них напала на собаку женщины, которая гуляла со своим питомцем на улице.
17-летний подросток, пришедший на помощь, также был укушен собакой Менди. Теперь пострадавшая сторона требует шестимесячного тюремного заключения и крупный штраф для футболиста за причинение вреда его собакой.
«Менди нарушил установленные требования по контролю за собаками. Он создал действительно опасную ситуацию для людей и других животных», — говорится в заявлении прокуратуры.