Лапорта: «Реал»да аниқ йўналиш йўқ, «Барселона» эса янада жипс жамоага айланган»
«Барселона» президенти Жоан Лапорта «Реал»даги вазият ҳақида фикр билдириб, Мадрид клуби спортдаги муваффақиятлар сабаб босим остида қолаётганини таъкидлади.
«Бошқа томонда улар жуда асабий. Кулгили матбуот анжуманларини ўтказишяпти, уларда аниқ йўналиш йўқ. Гўёки улар яна ўша ҳолатни бошдан кечиришаётгандек.
Биз эса янада жипслашган жамоага эгамиз. Ҳанси Флик эса мана шу ажойиб футболчиларга бошчилик қилмоқда», — деди Лапорта.
Эслатиб ўтамиз, Жоан Лапорта 2026 йилги президентлик сайловларида ғалаба қозониб, «Барселона» президенти лавозимига қайта сайланган.
Маълумот учун, Ҳанси Флик бошқарувидаги «Барселона» сўнгги мавсумда Испания футболидаги асосий совринлар учун кураш олиб борди ва клуб раҳбарияти германиялик мутахассис фаолиятидан мамнунлигини бир неча бор таъкидлаган.

Лапорта: «У «Реала» нет чёткой стратегии, а «Барселона» стала более сплочённой командой»
Президент «Барселоны» Жоан Лапорта высказался о ситуации в «Реале», подчеркнув, что мадридский клуб находится под давлением из-за спортивных успехов.
«С другой стороны, они очень нервничают. Проводят смешные пресс-конференции, у них нет чёткой стратегии. Кажется, будто они снова переживают ту же ситуацию.
А у нас более сплочённая команда. Ханси Флик возглавляет этих замечательных футболистов», — заявил Лапорта.
Напомним, что Жоан Лапорта победил на президентских выборах 2026 года и был переизбран на пост президента «Барселоны».
Для справки: под руководством Ханси Флика «Барселона» в прошлом сезоне боролась за главные трофеи в испанском футболе, и руководство клуба неоднократно выражало удовлетворение работой немецкого специалиста.