«ПСЖ» бош мураббийи Луис Энрике Испания миллий жамоасининг 2026 йилги Жаҳон чемпионатидаги ғалабасидан сўнг мамлакат футболининг истиқболлари ҳақида гапирди.
«Испания футболи энг юқори даражада. Иккинчи юлдузни қўлга киритганимиздан сўнг, бу терма жамоа ва бутун Испания футболи учун кўплаб ғалабаларнинг бошланиши бўлишига умид қиламан.
Луис Арагонес комбинацион футбол услубига асос солди. Кейинчалик Пеп Гвардиола бошчилигидаги «Барселона» ҳам худди шундай жозибадор футбол намойиш этиб, ғалабаларни қўлга кирита бошлади. Улар бизга зафар сари йўл очиб берди», — деди Луис Энрике 20minutos нашрига.
Маълумот учун, Испания миллий жамоаси ЖЧ-2026 финалида Аргентинани 1:0 ҳисобида мағлуб этиб, тарихидаги иккинчи жаҳон чемпионлигини қўлга киритди.

Главный тренер «ПСЖ» Луис Энрике рассказал об перспективах испанского футбола после победы национальной сборной Испании на чемпионате мира 2026 года.
«Испанский футбол на высшем уровне. Надеюсь, что после завоевания второй звезды это станет началом многих побед для этой сборной и всего испанского футбола.
Луис Арагонес заложил основу комбинационного стиля игры. Позже «Барселона» под руководством Пепа Гвардиолы начала демонстрировать такой же привлекательный футбол и добиваться побед. Они проложили нам путь к триумфу», — сказал Луис Энрике изданию 20minutos.
Для справки: национальная сборная Испании обыграла Аргентину в финале ЧМ-2026 со счетом 1:0 и завоевала свой второй титул чемпиона мира в истории.