«ПСЖ» бош мураббийи Луис Энрике «Барселона» ҳужумчиси Ферран Торрес учун режа тузиб бўлган. Испаниянинг Sport нашри хабарига кўра, парижликлар ва каталонияликлар футболчининг трансфери бўйича келишувга жуда яқин.
Манбага кўра, Энрике жаҳон чемпионатидан кейинги таътилини ўтказаётган Торресни дарҳол майдонга туширмоқчи эмас. Ҳужумчи Франция Суперкубогини ўтказиб юборади ва илк бор 23 август куни Лига 1 доирасида «Ренн»га қарши баҳсда майдонга тушиши режалаштирилмоқда.
Луис Энрике Торреснинг универсаллигини юқори баҳолайди. Испаниялик футболчи ҳужум чизиғининг марказида ҳам, қанотларда ҳам ўйнай олади.

Луис Энрике имеет план на Феррана
Главный тренер «ПСЖ» Луис Энрике уже разработал план для нападающего «Барселоны» Феррана Торреса. По данным испанского издания Sport, парижане и каталонцы очень близки к соглашению по трансферу футболиста.
Согласно источнику, Энрике не собирается сразу выпускать Торреса, который проводит отпуск после чемпионата мира, на поле. Нападающий пропустит Суперкубок Франции и планируется его дебют в Лиге 1 против «Ренна» 23 августа.
Луис Энрике высоко ценит универсальность Торреса. Испанский футболист может играть как в центре нападения, так и на флангах.