«Ливерпул» марказий ҳимоячиси жароҳат олди
«Ливерпул»нинг марказий ҳимоячиси Жо Гомес мавсумолди тайёргарлиги доирасидаги илк ўртоқлик баҳсида жароҳат олди.
Мерсисайдликлар «Сандерленд»ни 4:2 ҳисобида мағлуб этган баҳсда сардорлик боғичини таққан Гомес ўйиннинг 8-дақиқасидаёқ алмаштирилди.
BBC хабарига кўра, «Ливерпул» бош мураббийи Андони Ираола футболчининг жароҳати жамоа учун энг ёмон янгилик бўлганини таъкидлади.
«Энг ёмон хабар — Жо ўйиннинг бошидаёқ жароҳат олгани. Машғулотлар давомида ҳеч бир футболчини йўқотмаганимиздан хурсанд эдик, аммо афсуски, илк баҳснинг ўзидаёқ Жони йўқотдик», — деди Ираола.
Маълумот учун, Жо Гомес 2015 йилдан буён «Ливерпул» сафида тўп тепиб келмоқда. У ўтган мавсум барча мусобақаларда 33 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та голли узатмани амалга оширган.

Центральный защитник «Ливерпуля» получил травму
Центральный защитник «Ливерпуля» Джо Гомес получил травму в первом товарищеском матче в рамках предсезонной подготовки.
Гомес, который вышел на поле с капитанской повязкой в матче, где мерсисайдцы одержали победу над «Сандерлендом» со счетом 4:2, был заменен уже на 8-й минуте игры.
По сообщению BBC, главный тренер «Ливерпуля» Андони Ираола подчеркнул, что травма футболиста стала самой плохой новостью для команды.
«Самая плохая новость — это то, что Джо получил травму в начале игры. Мы были рады, что не потеряли ни одного игрока на тренировках, но, к сожалению, потеряли Джо уже в первой игре», — заявил Ираола.
Для справки, Джо Гомес выступает за «Ливерпуль» с 2015 года. В прошлом сезоне он принял участие в 33 матчах во всех соревнованиях и сделал 2 голевые передачи.