«Манчестер Юнайтед» марказий ҳимоячилари Лисандро Мартинес ва Маттес де Лигтнинг жароҳати бўйича вазиятга аниқлик киритилди.
Тhe National News хабарига кўра, клуб Лисандро Мартинес АПЛнинг илк тури доирасидаги «Ҳалл Сити»га қарши баҳсга қадар сафга қайтишига ишонмоқда. Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси жаҳон чемпионати финалида сонидан жароҳат олиб майдонни тарк этганди. Бироқ тиббий текширувлар жароҳат жиддий эмаслигини кўрсатган.
Айни пайтда Маттес де Лигтнинг тикланиш жараёни узоқроқ давом этади. Манба маълумотига кўра, нидерландиялик ҳимоячи белидаги жарроҳлик амалиётидан кейин ҳали тўлиқ соғаймаган ва камида куз фаслигача майдонга қайта олмайди.
Маълумот учун, Маттес де Лигт ўтган йилнинг ноябр ойидан бери «Манчестер Юнайтед» сафида майдонга тушмаган ва шу сабаб жаҳон чемпионатини ҳам ўтказиб юборган.

Сообщено о травмах Лисандро Мартинеса и де Лигта
«Манчестер Юнайтед» получил различные известия о состоянии двух центральных защитников перед началом сезона.
Прояснилась ситуация с травмами центральных защитников «Манчестер Юнайтед» Лисандро Мартинеса и Маттейса де Лигта.
Согласно сообщению The National News, клуб надеется, что Лисандро Мартинес вернется в строй к матчу первого тура АПЛ против «Халл Сити». Защитник сборной Аргентины получил травму бедра в финале чемпионата мира, но медицинские обследования показали, что повреждение несерьезное.
Тем временем процесс восстановления Маттейса де Лигта затянется. По информации источника, нидерландский защитник еще не полностью восстановился после операции на спине и не сможет вернуться на поле как минимум до осени.
Для справки, Маттейс де Лигт не выходил на поле в составе «Манчестер Юнайтед» с ноября прошлого года и из-за этого пропустил чемпионат мира.