Аргентина миллий жамоаси собиқ вингери АҚШда ишлаш учун рухсатномани кутмоқда.
«Интер Майами» Кили Гонсалес билан жамоанинг янги бош мураббийи бўлиб ишлаш бўйича келишувга эришилганини эълон қилди.
Аргентиналик 52 ёшли мутахассисга АҚШда ишлаш учун рухсатнома олиш қолди. Ҳозирча эса «Интер Майами»нинг амалдаги бош мураббийи Гиллермо Ойос ўз вазифасини вақтинча давом эттиради, дея хабар берди Флорида клубининг расмий сайти.
Гонсалеснинг сўнгги иш жойи Аргентинанинг «Платенсе» клуби бўлган. У ўтган йили жамоани тарк этган. Аргентина миллий жамоасининг собиқ вингери «Унион Санта-Фе» ва «Росарио Сентрал» клубларида ҳам бош мураббий сифатида ишлаган.
Лионел Месси тўп тепаётган «Интер Майами» МЛСнинг Шарқий конференциясида 21 та ўйиндан сўнг 2-ўринни эгаллаб турибди. Жамоа пешқадам «Нэшвилл»дан 10 очко ортда қолмоқда.

«Интер Майами» объявил о договорённости с Кили Гонсалесом по поводу назначения аргентинского специалиста новым главным тренером команды.
52-летнему тренеру осталось получить разрешение на работу в США. Пока же нынешний наставник «Интер Майами» Гильермо Ойос продолжит исполнять обязанности главного тренера, сообщает официальный сайт клуба из Флориды.
Последним местом работы Гонсалеса был аргентинский «Платенсе», который он покинул в прошлом году. Бывший вингер сборной Аргентины также тренировал «Унион Санта-Фе» и «Росарио Сентраль».
«Интер Майами», за который выступает Лионель Месси, после 21 матча занимает второе место в Восточной конференции MLS. Команда отстаёт от лидирующего «Нэшвилла» на 10 очков.