«Интер Майами» футболчиси Лионел Месси MLS доирасидаги «Филаделфия»га қарши ўйин (2:2)дан кейин жаримага тортилди. Бу ҳақда Diario AS хабар берди.
Учрашувнинг иккинчи бўлимида аргентиналик футболчи рақиб яримҳимоячиси Куинн Салливан билан можарога киришди. Месси рақибининг энсасига очиқ кафти билан урди, шундан сўнг футболчилар юзма-юз туриб қолишди.
39 ёшли ҳужумчи дисквалификациядан қутулиб қолди ва «Торонто»га қарши навбатдаги чемпионат учрашувида майдонга тушиши мумкин. Қайд этиш лозим, Месси бу мавсум MLSда 17 та ўйинда 13 та гол урди ва 8 та ассист амалга оширди.

Футболист «Интер Майами» Лионель Месси был оштрафован после матча MLS против «Филадельфии» (2:2). Об этом сообщил Diario AS.
Во втором тайме аргентинский футболист вступил в конфликт с полузащитником соперника Куинном Салливаном. Месси ударил открытой ладонью по затылку оппонента, после чего игроки оказались лицом к лицу.
39-летний нападающий избежал дисквалификации и может выйти на поле в следующем матче чемпионата против «Торонто». Стоит отметить, что в этом сезоне Месси сыграл в MLS 17 матчей, забил 13 голов и сделал 8 результативных передач.