Франция миллий жамоаси форварди фаолиятини АПЛнинг бошқа бир клубида давом эттириши мумкин.
«Кристал Пэлас» клуби ҳужумчиси Жан-Филипп Матета фаолиятини ҳали ҳам «Астон Вилла»да давом эттириши мумкин. Бу ҳақда CaughtOffside нашри хабар берди.
Манбанинг маълумотларига кўра, «Астон Вилла» 29 ёшли франциялик трансферидан умид узмаган. Аввалроқ «бургутлар» 23,4 млн евро миқдоридаги таклифни рад этганди. Бироқ Матета хизматларига «Манчестер Юнайтед», «Тоттенҳэм», «Галатасарой» ва Саудия Арабистони клублари ҳам қизиқиш билдирмоқда.
Маълумот учун, Англия премер-лигаси янги мавсумида Матета 1 та ўйинда майдонга тушиб, самарали ҳаракатлар амалга ошира олмади. Футболчининг «Кристал Пэлас» билан амалдаги шартномаси кейинги йил ёзда якунланади.

Форвард «Кристал Пэлас» Жан-Филипп Матета всё ещё может продолжить карьеру в «Астон Вилле». Об этом сообщает CaughtOffside.
По информации источника, «Астон Вилла» не оставляет попыток осуществить трансфер 29-летнего француза после того, как «орлы» отклонили предложение в размере 23,4 млн евро. Однако в услугах Матета также заинтересованы «Манчестер Юнайтед», «Тоттенхэм», «Галатасарай» и клубы Саудовской Аравии.
В новом сезоне Английской премьер-лиги Матета провел один матч, но не отметился результативными действиями. Контракт нападающего с «Кристал Пэлас» истекает следующим летом.