«Қизил иблислар» афсонаси ҳужум чизиғини «ПСЖ» юлдузлари билан кучайтиришни тавсия қилди.
«Манчестер Юнайтед»нинг афсонавий собиқ ҳужумчиси Дуайт Йорк клубга «ПСЖ» футболчиларидан Бредли Баркола ёки Дезире Дуени трансфер қилишни тавсия этди.
Goal нашрига берган интервюсида Йорк бу икки футболчидан бири «Олд Траффорд» жамоаси учун идеал вариант бўлишини айтди.
«Агар мен Майкл Кэррикнинг ўрнида бўлганимда, Баркола ёки Дуедан бирини албатта сотиб олардим. Ҳаммаси жуда оддий. Уларнинг иккаласи ҳам чап қанотда, ўнг қанотда ёки ҳужумнинг исталган нуқтасида ўйнай олади.
Агар Маркус Рэшфорд жамоада қолишни истамаса ва унинг келажаги ноаниқ бўлса, унда Дуе ёки Барколани олиб келиш керак. Айнан шу икки футболчи «Манчестер Юнайтед» учун энг тўғри танлов.
Агар кучли ҳужумчилар ва натижа бера оладиган футболчилар керак бўлса, айнан улардан бирини трансфер қилиш лозим», — деди Йорк.
Маълумот учун, Бредли Баркола ва Дезире Дуе ЖЧ-2026да Франция миллий жамоаси сафида иштирок этмоқда. Ҳар икки футболчи «ПСЖ»нинг асосий таркиби учун кураш олиб бормоқда ва Англия Премер-лигасининг бир қатор клублари қизиқиш доирасига тушган.

Легендарный бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» Дуайт Йорк рекомендовал клубу приобрести одного из игроков «ПСЖ» — Бредли Барколу или Дезире Дуэ.
В интервью изданию GOAL Йорк отметил, что один из этих двух футболистов станет идеальным вариантом для команды «Олд Траффорд».
«Если бы я был на месте Майкла Кэррика, то безусловно купил бы Барколу или Дуэ. Все очень просто. Оба они могут играть на левом фланге, правом или в любой точке атаки.
Если Маркус Рэшфорд не захочет остаться в команде и его будущее неопределённо, тогда следует привлечь Дуэ или Барколу. Именно эти два футболиста — лучший выбор для «Манчестер Юнайтед».
Если нужны мощные нападающие и игроки, которые могут приносить результат, нужно обязательно подписать кого-то из них», — сказал Йорк изданию Goal.
Для справки, Бредли Баркола и Дезире Дуэ участвуют в ЧМ-2026 в составе сборной Франции. Оба борются за место в основном составе «ПСЖ» и попали в сферу интересов ряда клубов Английской Премьер-лиги.