Белгия миллий жамоаси яримҳимоячиси Юри Тилеманс «Манчестер Юнайтед» сафига ўтди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, Юри янги жамоаси билан 2031 йилнинг ёзига қадар шартнома имзолади.
«Манчестер Юнайтед» каби буюк клубга қўшилганимдан қанчалик фахрланишимни сўз билан ифода этиш қийин. Бу мен учун болалигимдан футболга бўлган меҳрим ва кўп йиллик меҳнатимнинг энг катта мукофотидир.
Футболда муайян ютуқларга эришиш насиб қилди, аммо бу мени янада каттароқ мақсадлар сари интилишга ундайди. Клубдаги барчанинг мақсади аниқ — яқин йилларда энг йирик совринлар учун курашиш. Биз бу йўлда бор кучимизни сарфлаймиз», — деди Тилеманс клуб расмий сайтига берган интервюсида.
Ўтган мавсумла у барча турнирларда 34 та учрашувда иштирок этиб, 2 та гол урди ва 7 та голли узатмани амалга оширди.

Полузащитник сборной Бельгии Юри Тилеманс перешёл в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Как сообщается, Юри подписал контракт с новой командой до лета 2031 года.
«Сложно описать словами, как я горжусь тем, что присоединился к такому великому клубу, как "Манчестер Юнайтед". Это самая большая награда за мою любовь к футболу с детства и многолетний труд.
Мне удалось добиться определённых успехов в футболе, но это мотивирует меня стремиться к ещё более амбициозным целям. Цель всех в клубе ясна — бороться за крупнейшие трофеи в ближайшие годы. Мы приложим все силы на этом пути», — сказал Тилеманс в интервью официальному сайту клуба.
В прошлом сезоне он принял участие в 34 матчах во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 7 голевых передач.