Хорватиялик яримҳимоячи Лука Модрич фаолиятини «Милан»да яна бир йил давом эттириши мумкин. Бу ҳақда журналист Жанлука Ди Марцио хабар берди.
Манбага кўра, «россонери» раҳбарияти 40 ёшли футболчи билан янги шартнома устида иш олиб бормоқда. Модричнинг ўзи ҳам ҳамкорликни давом эттиришдан манфаатдор. Тажрибали хавбек жамоа учун омадсиз кечган ўтган мавсумдан кейин фаолиятини юқори нотада якунлашни истамоқда.
Қайд этилишича, якуний қарор футболчининг таътилидан қайтиши ортидан қабул қилинади. Агар томонлар келишувга эришса, Модрич июл ойи охирида старт оладиган «Милан»нинг Австралия бўйлаб ёзги йиғинида жамоага қўшилади.

Хорватский полузащитник Лука Модрич может продолжить свою карьеру в «Милане» ещё на один год. Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
По данным источника, руководство «россонери» работает над новым контрактом с 40-летним футболистом. Сам Модрич также заинтересован в продолжении сотрудничества. Опытный хавбек хотел бы завершить свою карьеру на высокой ноте после неудачного прошлого сезона для команды.
Отмечается, что окончательное решение будет принято после возвращения футболиста с отпуска. Если стороны достигнут соглашения, Модрич присоединится к команде на летнем сборе «Милана» в Австралии, который начнётся в конце июля.