«Фулҳэм» Мадриднинг «Реал» клуби ҳужумчиси Гонсало Гарсияни трансфер қилиш учун қарийб 60 миллион евро таклиф қилмоқда.
Маrcа хабарига кўра, Лондон клуби 22 ёшли футболчи учун 60 миллион евродан сал камроқ маблағ тўлашга тайёр. Бироқ мадридликлар ҳужумчини ушбу суммадан арзонроқ нархда қўйиб юборишни режалаштирмаяпти.
Манба маълумотига кўра, «Фулҳэм» Гарсияни клубнинг янги лойиҳасидаги асосий футболчилардан бири сифатида кўрмоқда. Жамоа ўйинини айнан унинг атрофида қуриш режалаштирилган. Қайд этилишича, Лондон клубини «Реал»нинг собиқ футболчиси Алваро Арбелоа бошқармоқда.
Маълумот учун, Гонсало Гарсия «Реал» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. Унинг Мадрид клуби билан шартномаси 2030 йилнинг июнига қадар амал қилади. Ўтган мавсум у асосий жамоа сафида барча мусобақаларда 39 та баҳсда майдонга тушиб, 8 та гол ва 3 та голли узатмага муаллифлик қилган.

«Фулхэм» предлагает около 60 миллионов евро за Гонсало Гарсию
«Фулхэм» предлагает около 60 миллионов евро за трансфер нападающего мадридского «Реала» Гонсало Гарсии.
По сообщениям Marca, лондонский клуб готов заплатить чуть менее 60 миллионов евро за 22-летнего футболиста. Однако мадридский клуб не планирует отпускать нападающего за меньшую сумму.
Согласно источнику, «Фулхэм» рассматривает Гарсию как одного из ключевых игроков в новом проекте клуба. Планируется строить игру команды именно вокруг него. Отмечается, что лондонский клуб возглавляет бывший футболист «Реала» Альваро Арбелоа.
Для справки: Гонсало Гарсия является воспитанником академии «Реала». Его контракт с мадридским клубом действует до июня 2030 года. В прошлом сезоне он сыграл 39 матчей во всех турнирах за основную команду, забив 8 голов и сделав 3 результативные передачи.