«ПСЖ» ёзги трансферлар ойнасида ҳужум чизиғини кучайтириш устида ишламоқда ва асосий эътиборини «Барселона» ҳужумчиси Ферран Торресга қаратган.
RMC Sport хабарига кўра, парижликлар испаниялик футболчи бўйича ҳали расмий музокараларни бошламаган. Бунга унинг 2026 йилги Жаҳон чемпионатидаги муваффақиятли иштирокидан кейин нархи ошиб кетиши мумкинлиги сабаб бўлган. Франция чемпионлари футболчи учун ортиқча маблағ тўлашни истамаяпти.
Агар Ферран Торрес трансфери амалга ошмаса, «ПСЖ» муқобил вариантларга мурожаат қилади. Клуб рўйхатидан «Аталанта» футболчиси Шарл Де Кетеларе ҳам ўрин олган.
Шунингдек, парижликлар «Борнмут» ҳужумчиси Эли Жуниор Крупининг ўйинларини ҳам кузатмоқда. Ҳозирча футболчи бўйича расмий қизиқиш билдирилмаган, бироқ манбага кўра, франциялик ҳужумчи «ПСЖ»га ўтишга тайёр.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ «Арсенал» ҳам Ферран Торресни Хулиан Алварес трансферига муқобил вариант сифатида кўраётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.

Ферран Торрес — основная трансферная цель «ПСЖ»
«ПСЖ» работает над усилением линии атаки в летнее трансферное окно и сосредоточил основное внимание на нападающем «Барселоны» Ферране Торресе.
По сообщению RMC Sport, парижане еще не начали официальные переговоры по испанскому футболисту. Причиной этому стало то, что после успешного выступления на Чемпионате мира 2026 года его цена может значительно возрасти. Чемпионы Франции не хотят переплачивать за игрока.
Если трансфер Феррана Торреса не удастся, «ПСЖ» обратится к альтернативным вариантам. В списке клуба фигурирует также игрок «Аталанты» Шарль Де Кетеларе.
Кроме того, парижане следят за играми нападающего «Борнмута» Эли Джуниора Крупини. Пока официального интереса к футболисту не проявлено, однако, по данным источника, французский нападающий готов перейти в «ПСЖ».
Напомним, ранее также сообщалось, что «Арсенал» рассматривает Феррана Торреса как альтернативу трансферу Хулиана Альвареса.