Левандовски «Барселона»да қолиш учун 200 миллион евролик таклифни рад этган
Роберт Левандовски «Барселона» сафида ўйнаб юрган вақтида Саудия Арабистони клубининг 200 миллион евролик таклифини рад этган.
Бу ҳақда футболчининг агенти Пини Заҳави SportoweFakty нашрига берган интервюсида маълум қилди.
«Робертга икки йиллик, ҳар мавсум учун 100 миллион евролик таклиф тушганди. У буни рад этди, чунки «Барселона»да ўйнашни истарди», — деди Заҳави.
Агентнинг қўшимча қилишича, Левандовски аслида келажакда Саудия Арабистонида ўйнаш вариантини кўриб чиққан. Бироқ мавсум ўртасида «Барселона»ни тарк этишни истамаган.
Заҳави, шунингдек, кейинчалик клуб раҳбарияти ва мураббийлар штаби полшалик ҳужумчига асосий таркибдаги барқарор ўринни кафолатлай олмагач, бошқа вариантлар кўриб чиқила бошлаганини айтди.
Маълумот учун, Роберт Левандовски ушбу ёзда АҚШнинг «Чикаго Файр» клубига кўчиб ўтди. Унинг агенти сўзларига кўра, ҳужумчи учун мунтазам ўйин амалиёти молиявий таклифлардан ҳам муҳимроқ бўлган.

Роберт Левандовски, играя за «Барселону», отклонил предложение от клуба из Саудовской Аравии на сумму 200 миллионов евро.
Об этом сообщил агент футболиста Пини Захави в интервью изданию SportoweFakty.
«Роберту предложили контракт на два года, по 100 миллионов евро за сезон. Он отказался, потому что хотел играть за "Барселону"», — сказал Захави.
Агент добавил, что Левандовски действительно рассматривал вариант с игрой в Саудовской Аравии в будущем. Однако не хотел покидать «Барселону» в середине сезона.
Захави также сказал, что позже, когда руководство клуба и тренерский штаб не смогли гарантировать польскому нападающему стабильное место в основном составе, начали рассматривать другие варианты.
Для справки, этим летом Роберт Левандовски перешел в американский клуб «Чикаго Файр». По словам его агента, для нападающего регулярная игровая практика была важнее финансовых предложений.