Президентнинг 262-сонли қарори ижросини таъминлаш ҳамда футбол баҳсларини юқори савияда ташкил этиш мақсадида мамлакат стадионларида марказлашган VAR тизимидан фойдаланиш учун махсус техникаларни ўрнатиш ишлари давом этмоқда.
Ўзбекистон Футбол Ҳакамлари Маркази хабарига кўра, Самарқанддаги «Динамо» стадионида VAR техникаларини ўрнатиш ишлари тўлиқ якунланди.
Қайд этилишича, ушбу тизим ҳакамлик қарорларининг ҳаққонийлигини таъминлаш, шунингдек, ўзбек футболини халқаро стандартларга янада яқинлаштиришга хизмат қилади.
Маълумот учун, Ўзбекистонда марказлашган VAR тизимини стадионларга босқичма-босқич жорий этиш ишлари давом этмоқда.

В целях выполнения постановления Президента №262 и организации футбольных матчей на высоком уровне продолжаются работы по установке специального оборудования для использования централизованной системы VAR на стадионах страны.
По сообщению Центра футбольных арбитров Узбекистана, на стадионе «Динамо» в Самарканде полностью завершены работы по установке оборудования VAR.
Отмечается, что эта система будет способствовать обеспечению справедливости судейских решений, а также приведению узбекского футбола в соответствие с международными стандартами.
Для информации: в Узбекистане продолжается поэтапное внедрение централизованной системы VAR на стадионах.