Деку: «Ферраннинг ўрнини тўлдириш мумкин, аммо Левандовскининг ўрнини босиш жуда қийин»
«Барселона» спорт директори Деку Ферран Торрес ва Роберт Левандовскининг клубдан кетиши ҳақида фикр билдирди.
Ферран Торрес бу ёзда 50 млн евро эвазига «ПСЖ»га ўтди. Левандовски эса каталонияликларни эркин агент сифатида тарк этиб, «Чикаго Файр» сафига қўшилди.
«Икки футболчи — Ферран ва Роберт кетди. Биз Ферраннинг ўрнини янги футболчилар билан тўлдиришимиз мумкин, аммо Робертнинг ўрнини босиш жуда қийин.
Ҳатто яхши футболчи топсак ҳам, бу жуда мураккаб бўлади, чунки у бизнинг давримизни белгилаб берган футболчи эди. Бизда ички вариантлар бор, аммо, албатта, айрим чораларни кўрамиз. Гап энг яхши ечимни топиш ҳақида кетмоқда. Мавсум охирига қадар нималар қила олишимизни тушуниш устида ишлаяпмиз.
Ҳар қандай футболчи бу ерга ўтишни хоҳлайди. Топ-даражадаги футболчиларни жалб қилиш учун эса лойиҳа керак. Бу ерга келган футболчиларни ҳам шу нарса ҳайратлантирди. Уларнинг барчаси совринларни қўлга киритиш ва тарих яратишни хоҳлайди»

Спортивный директор «Барселоны» Деку поделился своим мнением об уходе из клуба Феррана Торреса и Роберта Левандовски.
Ферран Торрес этим летом перешёл в «ПСЖ» за 50 миллионов евро. Левандовски же покинул каталонцев в качестве свободного агента и присоединился к «Чикаго Файр».
«Два игрока — Ферран и Роберт — ушли. Мы можем компенсировать уход Феррана новыми игроками, но заменить Роберта крайне сложно.
Даже если найдём хорошего игрока, это будет очень сложно, потому что он был футболистом, который определял нашу эпоху. У нас есть внутренние варианты, но, конечно, мы примем определённые меры. Речь идёт о том, чтобы найти наилучшее решение. Мы работаем над тем, чтобы понять, что можем сделать до конца сезона.
Любой игрок хочет перейти сюда. Но для привлечения игроков топ-уровня нужен проект. Именно это привлекло футболистов, которые пришли сюда. Все они хотят завоевывать трофеи и делать историю», — приводит слова Деку Mundo Deportivo.