Бразилия футбол конфедерацияси (CBF) раҳбарияти Неймарнинг миллий жамоадаги фаолиятига бағишланган хайрлашув учрашувини ташкил этиш имкониятини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда O Globo нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, ушбу ташаббус ҳозирча раҳбарият томонидан муҳокама қилинмоқда. Қайд этиш лозим, Неймар «пентакампеонлар» сафидаги дебют ўйинини 2010 йилда ўтказган.
Футболчи миллий жамоа сафида барча мусобақаларда 130 та учрашувда иштирок этиб, 80 та гол ва 59 та ассист қайд этган. У Бразилия миллий жамоаси тарихидаги энг яхши тўпурар ҳисобланади.

Бразильская футбольная конфедерация планирует организовать прощальный матч для Неймара
Руководство Бразильской футбольной конфедерации (CBF) рассматривает возможность организации прощального матча, посвященного карьере Неймара в национальной сборной. Об этом сообщил O Globo.
Указывается, что эта инициатива в настоящее время обсуждается руководством. Следует отметить, что Неймар дебютировал за "пентакампеонов" в 2010 году.
Футболист принял участие в 130 матчах за национальную сборную, забил 80 голов и отдал 59 результативных передач. Он является лучшим бомбардиром в истории сборной Бразилии.