«Бавария» ўйин пайтида ҳушидан кетган Мусиаланинг соғлиғи ҳақида хабар берди
«Бавария» клуби спорт директори Макс Эберл «Лейпциг»га қарши назорат ўйини вақтида ҳушини йўқотган жамоа аъзоси Жамал Мусиаланинг ҳолати ҳақида маълумот берди.
Эслатиб ўтамиз, ўйин 15 август куни Тошкент вақти билан тунда бўлиб ўтди ва 3:1 ҳисобида мюнхенликлар ғалабаси билан якунланди.
«Унинг аҳволи яхши ва ҳозир энг муҳими шу», — дея Эберл сўзларидан иқтибос келтирди Bild.
Воқеа ўйиннинг 83‑дақиқасида, 23 ёшли футболчи гол урганидан кўп ўтмай, юз берди. Исмоил Сайбари ўз вақтида Мусиаланинг аҳволи ёмонлашганини сезиб қолди ва уни ушлаб қолди — шу сабаб Мусиала майдонга йиқилиб тушгани йўқ. Тиббиёт ходимлари бир неча дақиқа давомида футболчига ёрдам кўрсатишди. Шундан сўнг Мусиала ўзи майдонни тарк этди ва унинг ўрнига Бара Ндиайе тушди.

В «Баварии» сообщили о состоянии здоровья Мусиалы, упавшего в обморок во время матча
Спортивный директор «Баварии» Макс Эберль сообщил о состоянии здоровья футболиста команды Джамала Мусиалы, упавшего в обморок во время товарищеского матча с «РБ Лейпциг». Игра прошла сегодня, 15 августа, и завершилась победой мюнхенцев со счётом 3:1.
«С ним всё в порядке, и это самое главное», — приводит слова Эберля Bild.
Инцидент произошёл на 83‑й минуте встречи, вскоре после того, как 23‑летний футболист забил гол. Партнёр по команде Исмаэль Сайбари вовремя заметил, что Мусиале стало плохо, и успел подхватить его — так игрок не упал на газон. Медики несколько минут оказывали футболисту помощь. После этого Мусиала самостоятельно покинул поле, а его место занял Бара Ндиайе.