Артета «Арсенал»даги келажаги ҳақида: «Бу ерда қолишни истайман»
«Арсенал» бош мураббийи Микел Артета клуб билан шартномаси мавсум якунида тугашига қарамай, Лондонда қолишни истаётганини билдирди.
44 ёшли мутахассиснинг амалдаги келишуви 2027 йил ёзида якунланади. Аввалроқ томонлар янги шартнома борасидаги музокараларни ёзги трансферлар ойнаси сабаб ортга суришга қарор қилгани хабар қилинганди.
Артета якшанба куни «Манчестер Сити»га қарши Англия Суперкубоги баҳси олдидан ESPN нашрига берган интервюсида келажаги борасидаги вазиятга аниқлик киритди.
«Улар бу борада хавотирланишлари шарт эмас, чунки мен бу ерда қолишни истайман. Мен жуда хурсандман. Бирга ишлаётган инсонларим билан фаолият олиб бораётганимдан миннатдорман. Имконият бўлганда, бу масалани ҳал қиламиз. Ҳаммаси шу», — деди Артета.
Испаниялик мутахассис шартномани узайтириш масаласи ҳозирча асосий устувор вазифа эмаслигини ҳам таъкидлади.
«Менимча, ҳар доим бошқа бир устувор вазифа пайдо бўлади! Биз бу масалани шу тарзда ҳал қилиб келмоқдамиз. Менимча, шартнома муддати муаммо туғдирмаслигига ҳамма хотиржам қараяпти», — деди у.
«Менинг истагим, албатта, шу ерда қолиш. Мен бу ерда жуда хурсандман ва клубга бўлган муносабатим ҳам ўзгармаган. Шу сабабли барча масалалар табиий тарзда ҳал қилинмоқда», — дея қўшимча қилди Артета.
Эслатиб ўтамиз, «Арсенал» 16 август куни Англия Суперкубоги доирасида «Манчестер Сити»га қарши баҳс ўтказади.

Артета о своём будущем в «Арсенале»: «Я хочу остаться здесь»
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета заявил, что несмотря на истечение его контракта с клубом в конце сезона, он хотел бы остаться в Лондоне.
Действующий контракт 44-летнего специалиста заканчивается летом 2027 года. Ранее сообщалось, что стороны решили отложить переговоры о новом контракте из-за летнего трансферного окна.
В интервью ESPN, которое Артета дал в воскресенье перед матчем за Суперкубок Англии против «Манчестер Сити», он прояснил ситуацию со своим будущим.
«Они не должны беспокоиться об этом, потому что я хочу остаться здесь. Я очень счастлив. Я благодарен за возможность работать с людьми, с которыми я сотрудничаю. Когда появится возможность, мы решим этот вопрос. Вот и всё», — сказал Артета.
Испанский специалист также отметил, что вопрос продления контракта пока не является главным приоритетом.
«Я думаю, всегда появляются другие приоритеты! Мы решаем этот вопрос именно так. Я думаю, все спокойно относятся к тому, что срок контракта не должен вызывать проблем», — добавил он.
«Моё желание, конечно, остаться здесь. Я очень счастлив здесь, и моё отношение к клубу не изменилось. Поэтому все вопросы решаются естественным образом», — заключил Артета.