«Барселона» Педрининг жароҳати борлиги ҳақидаги хабарларни рад этди
«Барселона» Педрининг янги жароҳат олгани ҳақидаги хабарларга ойдинлик киритди. Испаниялик яримҳимоячи 13 август куни Испания миллий жамоаси футболчилари билан бирга клуб базасига қайтган, бироқ жамоавий машғулотларда иштирок этмаганди.
Шундан сўнг футболчи янги жароҳат олгани ва «Барселона»нинг мавсум бошидаги таркибидан жой олмаслиги мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.
Бироқ клуб бу маълумотларни рад этди. «Барселона» расмий Х саҳифасида Педрининг суратини эълон қилиб, футболчи мавсумолди тайёргарликнинг дастлабки кунларида махсус дастур асосида шуғулланаётганини маълум қилди.
«Педри мавсумолди тайёргарликнинг дастлабки кунларида махсус тайёргарлик дастури асосида ишламоқда», — дейилади клуб хабарида.
Маълумот учун, «Барселона» янги мавсумдаги илк баҳсини 19 август куни «Spotify Камп Ноу» стадионида Мисрнинг «Ал Аҳли» клубига қарши Жоан Гампер кубоги доирасида ўтказади.

«Барселона» опровергла сообщения о травме Педри
«Барселона» прояснила ситуацию с сообщениями о новой травме Педри. Испанский полузащитник вернулся на базу клуба 13 августа вместе с игроками сборной Испании, но не участвовал в командных тренировках.
После этого появились слухи о том, что футболист получил новую травму и может не попасть в состав «Барселоны» в начале сезона.
Однако клуб опроверг эту информацию. На официальной странице «Барселоны» в X был опубликован снимок Педри, сопровождаемый сообщением о том, что игрок работает по специальной программе в первые дни предсезонной подготовки.
«Педри работает по специальной программе в первые дни предсезонной подготовки», — говорится в сообщении клуба.
Для справки, «Барселона» проведет первый матч нового сезона 19 августа на стадионе «Спотифай Камп Ноу» против египетского клуба «Аль-Ахли» в рамках Кубка Жоана Гампера.