Лукаку «Фенербаҳче» мухлисларига ваъда берди: «Фақат голлар билан чекланиб қолмайман»
Ромелу Лукаку «Наполи»дан «Фенербаҳче»га ўтганидан сўнг янги жамоаси мухлисларига мурожаат қилди. Белгиялик ҳужумчи фақат голлар уриш билан чекланиб қолмаслигини, жамоа ва мухлислар билан яқинроқ алоқа ўрнатишни истаётганини айтди.
«Менимча, душанба куни дарсларни бошлайман. Турк тилини ўрганмоқчиман. Фаолиятим давомида ҳар бир клубда одамлар билан мулоқот қила олишни хоҳлаганман. Умид қиламанки, уч-тўрт ой ичида турк тилида гаплаша оламан. Бу осон бўлмайди, аммо қўлимдан келганини қиламан», — деди Лукаку «Фенербаҳче»нинг YouTube каналига берган интервюсида.
Белгиялик футболчи трансфер ниҳоят амалга ошганидан хурсанд эканини ҳам таъкидлади.
«Бу трансферни бир ойдан бери кутаётгандим. Бу ерда бўлиш мен учун шараф. Мен буни узоқ вақт давомида хоҳлагандим», — деди ҳужумчи.
Лукакунинг Туркия билан алоқаси оиласи тарихи билан ҳам боғлиқ. Унинг отаси 1996 йилда Туркияда футбол ўйнаган.
«Отам 1996 йилда Туркияда ўйнаган. Шу сабабли бу гўзал мамлакат мен учун иккинчи уйдек. Ўша кунларни ҳали ҳам яхши эслайман. Айнан ўша пайтда профессионал футболчи бўлишни хоҳлаганимни англаганман», — деди Лукаку.
Шунингдек, унинг акаси Жордан ҳам Туркияда футбол ўйнаган. Лукаку фаолиятида Туркиядаги ягона баҳсини айнан «Фенербаҳче»нинг уй стадионида ўтказган.

Ромелу Лукаку обратился к болельщикам нового клуба после перехода из «Наполи» в «Фенербахче». Бельгийский нападающий заявил, что не собирается ограничиваться только забитыми мячами, а хочет установить более тесную связь с командой и болельщиками.
«Думаю, в понедельник начну занятия. Хочу выучить турецкий язык. На протяжении всей своей карьеры я хотел иметь возможность общаться с людьми в каждом клубе. Надеюсь, что через три-четыре месяца смогу говорить на турецком. Это будет непросто, но я сделаю все возможное», — сказал Лукаку в интервью на YouTube-канале «Фенербахче».
Бельгийский футболист также выразил радость от того, что трансфер наконец-то состоялся.
«Я ждал этот трансфер на протяжении месяца. Для меня честь быть здесь. Я хотел этого долгое время», — отметил нападающий.
Связь Лукаку с Турцией также связана с историей его семьи. Его отец играл в футбол в Турции в 1996 году.
«Мой отец играл в Турции в 1996 году. Поэтому эта прекрасная страна для меня как второй дом. Я до сих пор хорошо помню те дни. Именно тогда я понял, что хочу стать профессиональным футболистом», — рассказал Лукаку.
Кроме того, его брат Джордан также играл в футбол в Турции. Единственный матч в Турции в карьере Лукаку состоялся именно на домашнем стадионе «Фенербахче».