Алдервейрелд: «Тоттенҳэм»нинг сўнгги икки йили оғриқ келтирди»
«Тоттенҳэм»нинг собиқ ҳимоячиси Тоби Алдервейрелд жамоанинг сўнгги мавсумлардаги муваффақиятсиз иштироки ҳақида фикр билдирди.
talkSPORT хабарига кўра, белгиялик собиқ футболчи ҳозирги таркибда клуб учун фидойилик етишмаётганини таъкидлади.
«Биз ўйнаган пайтда клуб рамзи учун майдонга тушаётганимиздан фахрланардик. Жуда кўп меҳнат қилардик ва клуб учун боримизни берардик. Баъзида ҳозирги футболчиларда айнан шуни кўрмаяпман. Сўнгги икки йил оғриқ келтирди ва мен катта фарқни кўряпман. Ўтган мавсумнинг такрорланишига йўл қўйиб бўлмайди», — деди Алдервейрелд.
Маълумот учун, «Тоттенҳэм» ўтган мавсум Англия Премер-лигасида 17-ўринни эгаллаб, элитада қолишни сўнгги паллаларда таъминлаган эди. Жамоа янги мавсумни 22 август куни сафарда «Брентфорд»га қарши учрашув билан бошлайди.

Альдервейрелд: «Последние два года в "Тоттенхэме" принесли боль»
Бывший защитник «Тоттенхэма» Тоби Альдервейрелд высказался о неудачных выступлениях команды в последние сезоны.
Как сообщает talkSPORT, бывший бельгийский футболист подчеркнул, что в текущем составе не хватает самоотдачи ради клуба.
«Когда мы играли, мы гордились тем, что выходили на поле ради герба клуба. Мы очень много работали и отдавали всё ради клуба. Иногда я не вижу этого в нынешних игроках. Последние два года принесли боль, и я вижу большую разницу. Нельзя допустить повторения прошлого сезона», — сказал Альдервейрелд.
Для справки, в прошлом сезоне «Тоттенхэм» занял 17-е место в Английской Премьер-лиге, обеспечив себе место в элите лишь на последних этапах. Команда начнёт новый сезон 22 августа в выездном матче против «Брентфорда».