«Бўрилар» бразилиялик яримҳимоячининг трансферига розилик берди.
Инсайдер Фабрицио Романонинг хабарига кўра, томонлар трансфер бўйича оғзаки келишувга эришган. Битим қиймати 40 миллион еврони ташкил этади, шунингдек, яна 5 миллион евро бонуслар кўзда тутилган.
Қайд этилишича, «Вулверҳэмптон» 38 миллион фунт стерлинглик таклифни қабул қилган ва футболчига тиббий кўрикдан ўтиш учун рухсат берган. Жоау Гомес машғулотларни тарк этиб, трансферни якунлаш учун Бирмингҳэмга йўл олган.
Эслатиб ўтамиз, 25 ёшли бразилиялик яримҳимоячи 2023 йилдан буён «Вулверҳэмптон» сафида тўп суриб келаётган эди. Унинг трансфери «Астон Вилла»нинг ёзги трансфер ойнасидаги энг йирик харидларидан бирига айланиши кутилмоқда.

Полузащитник «Вулверхэмптона» Жоау Гомес продолжит свою карьеру в «Астон Вилле».
Как сообщает инсайдер Фабрицио Романо, стороны достигли устного соглашения по трансферу. Сумма сделки составит 40 миллионов евро, также предусмотрены бонусы в размере 5 миллионов евро.
Сообщается, что «Вулверхэмптон» принял предложение в размере 38 миллионов фунтов стерлингов и дал игроку разрешение пройти медицинский осмотр. Жоау Гомес покинул тренировки и отправился в Бирмингем для завершения трансфера.
Напомним, 25-летний бразильский полузащитник выступает за «Вулверхэмптон» с 2023 года. Ожидается, что его переход станет одним из крупнейших приобретений «Астон Виллы» в летнее трансферное окно.