«Ювентус» клуби ивуарлик яримҳимоячи Франк Кэссиэнинг вакиллари билан музокараларни бошлади. Бу ҳақда La Gazzetta dello Sport нашри хабар берди.
Маълумотларга кўра, туринликлар эркин агентлар бозори ҳисобидан таркибни кучайтиришни режалаштирмоқда. Клуб Франкдан ташқари «Бавария»нинг собиқ аъзоси Леон Горецкани ҳам диққат билан кузатмоқда.
Футболчи ўтган мавсумни «Ал Аҳли» сафида ўтказди. У фаолияти давомида «Аталанта», «Милан» ва «Барселона» клубларида ҳам тўп тепган. 2026 йилги жаҳон чемпионатида Кот-д'Ивуар сафида 4 та учрашувда иштирок этиб, 1 та гол урди.
Ўтган мавсумда «Ювентус» Италия А Сериясини 6-ўринда якунлаб, Европа лигасининг асосий босқичига йўлланма олди.

Клуб «Ювентус» начал переговоры с представителями ивуарийского полузащитника Франка Кессье. Об этом сообщил La Gazzetta dello Sport.
По данным, туринцы планируют усилить состав за счет свободных агентов. Клуб, помимо Франка, также внимательно следит за бывшим игроком «Баварии» Леоном Горецкой.
Футболист провел прошлый сезон в составе «Аль-Ахли». В течение своей карьеры он также играл за клубы «Аталанта», «Милан» и «Барселона». На чемпионате мира 2026 года он принял участие в 4 матчах за сборную Кот-д'Ивуара, забив 1 гол.
В прошлом сезоне «Ювентус» занял 6-е место в итальянской Серии А, получив путевку в основной этап Лиги Европы.