Виейра Сенегал миллий жамоасини бошқариши мумкин
Франция футболи афсонаси Патрик Виейра Сенегал миллий жамоаси бош мураббийлигига асосий номзодлардан бирига айланди. Бу ҳақда L’Équipe хабар берди.
Манба маълумотига кўра, Сенегал футбол федерацияси (FSF) раҳбарларининг бир қисми миллий жамоа бошқарувини айнан Виейрага топшириш тарафдори. Ҳозирда жамоани Пап Тиав бошқармоқда.
Яқин кунларда FSF ижроия қўмитасининг фавқулодда йиғилиши бўлиб ўтади. Унда Сенегал миллий жамоасининг 2026 йилги жаҳон чемпионатидаги иштироки таҳлил қилиниб, бош мураббий масаласи ҳам муҳокама қилинади.

Виейра может возглавить сборную Сенегала
Французская футбольная легенда Патрик Виейра стал одним из главных кандидатов на пост главного тренера сборной Сенегала. Об этом сообщает L’Équipe.
По информации источника, часть руководства Федерации футбола Сенегала (FSF) склоняется к тому, чтобы поручить руководство сборной именно Виейра. В настоящее время команду возглавляет Пап Тиав.
В ближайшие дни состоится внеочередное заседание исполнительного комитета FSF. На нем будет проанализировано участие сборной Сенегала в чемпионате мира 2026 года, а также обсуждаться вопрос главного тренера.