«Ювентус» «Байер» ва Босния ва Ҳерсеговина миллий жамоаси ҳужумчиси Керим-Сем Алайбегович трансферини якунлади.
Таниқли инсайдер Фабрицио Романонинг хабарига кўра, томонлар барча шартлар бўйича келишувга эришган. Трансфернинг кафолатланган қисми 33 миллион еврони ташкил этади, яна 2 миллион евро эса бонуслар кўринишида тўланади.
Қайд этилишича, Алайбегович бошиданоқ фаолиятини айнан «Ювентус»да давом эттиришни истаган. Футболчи билан шахсий шартнома ҳам келишилган ва трансферни расмийлаштириш учун фақат техник тафсилотлар қолган.
Маълумот учун, Алайбегович 2025 йил ёзида «Байер» академиясидан «РБ Залцбург»га ўтган, бироқ 44 та ўйинда 13 гол ва 4 ассист қайд этганидан сўнг Германия клуби уни қайта сотиб олганди. 18 ёшли ҳужумчи 2026 йилги Жаҳон чемпионатида Босния ва Ҳерцеговина сафида 4 та учрашувда майдонга тушиб, 1 та гол урган. Тransfermarkt футболчини 25 миллион еврога баҳолайди.

«Ювентус» завершил трансфер нападающего «Байера» и сборной Боснии и Герцеговины Керим-Сема Алайбеговича.
Как сообщает известный инсайдер Фабрицио Романо, стороны достигли соглашения по всем условиям. Гарантированная часть трансфера составит 33 миллиона евро, еще 2 миллиона евро будут выплачены в виде бонусов.
Сообщается, что Алайбегович с самого начала хотел продолжить свою карьеру именно в «Ювентусе». С игроком также согласован личный контракт, и для оформления трансфера остались только технические детали.
Для справки, Алайбегович летом 2025 года перешел из академии «Байера» в «РБ Зальцбург», но после того как в 44 матчах забил 13 голов и сделал 4 ассиста, немецкий клуб выкупил его обратно. 18-летний нападающий принял участие в 4 матчах за сборную Боснии и Герцеговины на чемпионате мира 2026 года, забив 1 гол. Transfermarkt оценивает футболиста в 25 миллионов евро.