Белгиялик яримҳимоячи Аксел Витсел фаолиятини Франция чемпионатида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда L’Équipe хабар берди.
Қайд этилишича, «Ницца» 37 ёшли футболчи билан дастлабки келишувга эришган. Томонлар бир мавсумлик шартнома ва уни яна бир йилга узайтириш имкониятини муҳокама қилмоқда. Футболчи эса душанба куни клуб ихтиёрига етиб келиши кутилмоқда.
Маълумот ўрнида, Витсел «Жирона»дан кетганидан сўнг эркин агент мақомида қолган. Ўтган мавсумда у Испания чемпионатида 32 та учрашувда майдонга тушганди.
Аввалроқ «Ницца» ўтиш баҳсида «Сент-Этиен»ни енгиб, Франция олий дивизионида қолгани маълум қилинганди.

Бельгийский полузащитник Аксель Витсель может продолжить свою карьеру в чемпионате Франции. Об этом сообщило L’Équipe.
Сообщается, что «Ницца» достигла предварительного соглашения с 37-летним футболистом. Стороны обсуждают контракт на один сезон с возможностью продления еще на год. Ожидается, что футболист прибудет в распоряжение клуба в понедельник.
Для справки, Витсель остался свободным агентом после ухода из «Жироны». В прошлом сезоне он принял участие в 32 матчах чемпионата Испании.
Ранее сообщалось, что «Ницца» победила «Сент-Этьен» в переходном матче и осталась в высшем дивизионе Франции подробнее можно узнать здесь.