Винисиус «Реал»да йилига 20 миллион евро атрофида маош олишни истамоқда
«Реал» клуби ҳужумчи Винисиус Жуниор янги шартнома имзолашга тайёр, бироқ бунинг учун унинг бир қатор талаблари бажарилиши лозим. Бу ҳақда AS нашри хабар бермоқда.
Манбага кўра, бразилиялик 24 ёшли футболчи янги келишув доирасида солиқлар ушлаб қолингандан кейин йилига 20 миллион евро соф маош олишни хоҳламоқда.
Аввалроқ «Арсенал» клуби Винисиусга жиддий қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Бироқ ҳозирча футболчининг асосий мақсади «Реал» билан ўзаро манфаатли келишувга эришиш бўлиб қолмоқда.
Винисиус 2018 йилнинг ёзидан буён «қаймоқранглилар» сафида тўп тепиб келади. Шу вақт мобайнида у барча турнирларда 375 та учрашувда иштирок этиб, 128 та гол урди ва 100 та голли узатмани амалга оширди.

Нападающий «Реала» Винисиус Жуниор готов подписать новый контракт, однако для этого необходимо выполнение ряда его требований. Об этом сообщает издание AS.
По информации источника, бразильский футболист в возрасте 24 лет хочет получать чистую зарплату в 20 миллионов евро в год после вычета налогов в рамках нового соглашения.
Ранее сообщалось, что клуб «Арсенал» проявляет серьезный интерес к Винисиусу. Однако на данный момент главной целью футболиста остается достижение взаимовыгодного соглашения с «Реалом».
Винисиус играет за «сливочных» с лета 2018 года. За это время он принял участие в 375 матчах во всех турнирах, забил 128 голов и сделал 100 голевых передач.