Самарқанд клуби 11 июл кунидан ўз қароргоҳида йиғин ўтказамиз.
«Динамо» жамоаси Суперлига иккинчи қисмига қўшни Қирғизистонда ҳозирлик кўрмоқда. Клуб матбуот хизмати жамоа бош мураббийи Вадим Карленович билан боғланиб, тайёргарлик жараёни ҳақида қисқача суҳбатлашди.
«Мавсумнинг иккинчи қисмига тайёргарлик режа асосида давом этмоқда. Иссиқкўлда кунига икки маҳалдан машғулотлар олиб боряпмиз. Суперлига баҳсларига оптимал спорт формасида кириб боришга ҳаракат қиламиз. Афсуски, бу ерда Қирғизистон чемпионати ўйинлари давом этаётгани боис ўртоқлик ўйини учун рақиб топишнинг ҳали имкони бўлмади. Шунга қарамай, жисмоний ҳолат ва майдонда машғулотлар ўтказиб тайёргарлик кўришда давом этяпмиз. 11 июл куни қайтиб, Самарқандда сўнгги машғулотларни ўтказамиз.
Таркибимизда кўрикда бўлган ўйинчилар бор, тез орада улар бўйича аниқ қарорга келамиз. Шунингдек, янги ўйинчилар билан музокара давом этмоқда, трансфер ойнасида таркибни кучайтиришни ҳам режалаштирганмиз», - деди бош мураббий клуб матбуот хизмати билан суҳбатда.
Маълумот учун, «Динамо» жамоаси Суперлига 12-тури доирасида 18 июл куни Навоийда «Қизилқум» клуби меҳмони бўлади.

Команда «Динамо» готовится ко второй части Суперлиги в соседнем Кыргызстане. Пресс-служба клуба связалась с главным тренером команды Вадимом Карленовичем, чтобы кратко обсудить процесс подготовки.
«Подготовка ко второй части сезона продолжается по плану. В Иссык-Куле мы проводим тренировки два раза в день. Стараемся войти в оптимальную спортивную форму к матчам Суперлиги. К сожалению, из-за продолжающегося чемпионата Кыргызстана пока не удалось найти соперника для товарищеской игры. Тем не менее, мы продолжаем работать над физической подготовкой и проводить тренировки на поле. 11 июля мы вернемся в Самарканд для проведения заключительных занятий.
У нас есть игроки на просмотре, скоро мы примем по ним окончательное решение. Кроме того, продолжаются переговоры с новыми игроками, и мы также планируем укрепить состав в трансферное окно», — сказал главный тренер в беседе с пресс-службой клуба.
Для справки, команда «Динамо» в рамках 12-го тура Суперлиги 18 июля будет гостить у клуба «Кизилкум» в Навои.