АҚШ президенти Доналд Трамп АҚШ тарихдаги энг муваффақиятли футбол бўйича жаҳон чемпионатига мезбонлик қилганини айтди. Шунингдек, Мексика ва Канада ҳам жаҳон чемпионати ўйинларига мезбонлик қилган.
«Мен финалдан олдин ҳаммаси қанчалик яхши кетаётганини айтмоқчи эмасдим, чунки [кейин нима бўлишини] ҳеч қачон билмайсан. Аммо биз ҳозиргина тарихдаги энг муваффақиятли жаҳон чемпионатини ўтказдик, унинг даромади бошқа ҳар қандай жаҳон чемпионатидан беш баравар юқори эди. Мен барчаси яна такрорланишини интиқлик билан кутаман, аммо менимча, биз кейинги мундиалга мезбонлик қила олмаймиз», - деди Трамп Fox News эфирида.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 ўйинлари АҚШнинг 11 та шаҳрида бўлиб ўтди. Жаҳон биринчилиги ўйинлари АҚШнинг қуйидаги шаҳарларида бўлиб ўтди: Ню-Йорк (Ист-Ратерфорд шаҳри), Филаделфия, Бостон, Атланта, Майами, Ҳюстон, Даллас, Лос-Анжелес, Сан-Франсиско, Канзас-Сити, Сиэтл.

Президент США Дональд Трамп сказал, что США провели самый успешный чемпионат мира по футболу в истории. Также игры мирового первенства принимали Мексика и Канада.
«Я не хотел говорить перед финалом, как хорошо всё проходит, потому что никогда не знаешь [что может случиться дальше]. Но мы только что провели самый успешный чемпионат мира в истории, его выручка была в пять раз выше, чем у любого другого чемпионата мира. Я с нетерпением жду повторения, но я думаю, что у нас не получится провести следующий розыгрыш», – сказал Трамп в эфире Fox News.
Матчи чемпионата мира – 2026 прошли в 11 городах США. Игры мирового первенства прошли в следующих американских городах: Нью-Йорк (пригород Ист-Ратерфорд), Филадельфия, Бостон, Атланта, Майами, Хьюстон, Даллас, Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Канзас-Сити, Сиэтл.