Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳужумчиси Александр Сёрлот жароҳати сабаб 2026/27 йилги мавсумнинг дастлабки баҳсларида иштирок эта олмайди. Бу ҳақда Маrcа хабар берди.
Манбага кўра, футболчи ўтган ҳафта машғулотлардан бирини муддатидан аввал тарк этган ва шундан сўнг Жанубий Кореядаги йиғинга бормаган футболчилар билан бирга машғулот ўтказмаган. Норвегиялик футболчида мушак жароҳати аниқланган.
Сёрлот мавсум бошидаги бир нечта баҳсни ўтказиб юбориши кутилмоқда.
Маълумот учун, «Атлетико» 2026/27 йилги мавсумдаги илк баҳсини 19 август куни Ла Лига 1-турида «Малага»га қарши ўтказади. Сёрлот ўтган мавсумда Испания чемпионатида 35 та баҳсда майдонга тушиб, 13 та гол урган.

Нападающий мадридского клуба «Атлетико» Александр Сёрлот из-за травмы не сможет принять участие в первых матчах сезона 2026/27. Об этом сообщает Marca.
По данным источника, футболист покинул одну из тренировок на прошлой неделе раньше срока и с тех пор не тренировался с игроками, не уехавшими на сборы в Южную Корею. У норвежского футболиста обнаружена травма мышц.
Ожидается, что Сёрлот пропустит несколько стартовых матчей сезона.
Для справки, «Атлетико» проведёт первую встречу сезона 2026/27 в 1-м туре Ла Лиги против «Малаги» 19 августа. В прошлом сезоне Сёрлот сыграл в 35 матчах чемпионата Испании и забил 13 голов.