«ПСЖ» президенти Барколанинг келажаги ҳақида гапирди
«ПСЖ» президенти Носсир Ал Хилайфий Бредли Барколанинг келажаги ҳақида фикр билдирди. Франциялик футболчига «Ливерпул» ва «Арсенал» клублари қизиқиш билдирмоқда.
Ал Хилайфий 23 ёшли вингер атрофидаги трансфер миш-мишларига хотиржам муносабатда эканини таъкидлади.
«Биз хотиржам ишлаяпмиз. Кўп гапирмаймиз, ишларни амалга оширамиз. Барча футболчиларимиз биз учун муҳим. Улар «ПСЖ» билан шартнома имзолаганидан сўнг, клуб учун муҳим футболчига айланади», — деди Ал Хилайфий.
Президентдан Баркола трансфер ойнаси ёпилгач ҳам «ПСЖ» футболчиси бўлиб қоладими, деб сўралганида эса у аниқ жавоб бермади.
«Бугун бу ҳақда ҳеч нарса дея олмайман. Бугун айтишим мумкин бўлган нарса — у «ПСЖ» футболчиси», — деди клуб раҳбари.
Барколанинг «ПСЖ» билан амалдаги шартномаси 2028 йилгача мўлжалланган. Манбага кўра, футболчи шартномасини узайтириш таклифини қабул қилишга шошилмаяпти.
Маълумот учун, Баркола 2023 йилда «Лион»дан «ПСЖ»га ўтган. У Париж клуби сафида 152 та баҳсда 39 та гол уриб, 37 та голли узатмани амалга оширган.

Президент "ПСЖ" высказался о будущем Барколы
Президент "ПСЖ" Нассер Аль-Хелаифи высказался о будущем Брэдли Барколы. Французским футболистом интересуются клубы "Ливерпуль" и "Арсенал".
Аль-Хелаифи подчеркнул, что спокойно относится к слухам о трансфере 23-летнего вингера.
«Мы работаем спокойно. Мало говорим, но делаем дела. Все наши футболисты важны для нас. Как только они подписывают контракт с "ПСЖ", они становятся важными игроками для клуба», — сказал Аль-Хелаифи.
Когда президента спросили, останется ли Баркола игроком "ПСЖ" после закрытия трансферного окна, он не дал четкого ответа.
«Сегодня я ничего не могу сказать по этому поводу. Единственное, что могу сказать сейчас — он игрок "ПСЖ"», — отметил глава клуба.
Действующий контракт Барколы с "ПСЖ" рассчитан до 2028 года. По данным источника, футболист не торопится принимать предложение о продлении контракта.
Для справки, Баркола в 2023 году перешел из "Лиона" в "ПСЖ". В составе парижского клуба он провел 152 матча, забил 39 голов и сделал 37 результативных передач.