«Ливерпул» собиқ ҳужумчиси Муҳаммад Салоҳ Арне Слот истеъфога чиқарилгани ҳақидаги хабардан сўнг агенти билан шошилинч учрашув ташкил қилган. Бу ҳақда indykaila News саҳифаси хабар берди.
Аввалроқ Салоҳ ва Арне Слот ўртасидаги муносабатлар ёмонлашгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
2025 йил декабр ойида «Лидс»га қарши 3:3 ҳисобидаги дурангдан кейин футболчининг ўзи ҳам нидерландиялик мураббий билан алоқалари бузилганини очиқ айтганди.
Май ойида эса Салоҳ ижтимоий тармоқларда пост қолдириб, «Ливерпул»ни Юрген Клопп давридаги футболга қайтишга чақирганди.
Эслатиб ўтамиз, мисрлик футболчининг клуб билан шартномаси 2027 йил ёзигача мўлжалланганига қарамай ёзда жамоадан кетишини маълум қилган.

Бывший нападающий «Ливерпуля» Мохаммед Салах организовал срочную встречу со своим агентом после новости об отставке Арне Слота. Об этом сообщила страница indykaila News.
Напомним, египетский футболист покинул команду мерсисайдцев в конце прошлого сезона.
Ранее сообщалось, что отношения между Салахом и Арне Слотом ухудшились.
В декабре 2025 года после ничьей 3:3 с «Лидсом» сам футболист открыто заявил о разрыве отношений с нидерландским тренером.
В мае Салах оставил пост в социальных сетях, призывая «Ливерпуль» вернуться к футболу времён Юргена Клоппа.
Напомним, несмотря на контракт с клубом до лета 2027 года, египетский футболист заявил о намерении покинуть команду летом.