Мюнхенликларнинг собиқ футболчиси немис клубининг финалга чиқишига ишонмоқда.
«Бавария»нинг собиқ футболчиси ва собиқ спорт директори Хасан Салиҳамижич Мюнхен клуби «ПСЖ»ни Чемпионлар Лигаси яримфинал жавоб ўйинида (дастлабки баҳс — 4:5) қандай мағлуб этиши ҳақида гапирди.
Германия чемпиони 6 май куни ЕЧЛнинг амалдаги ғолибини қабул қилади.
«Трибуналардаги ўн иккинчи ўйинчи ва «Алянц Арена»ни забт этиб бўлмас қалъа эканлигини инобатга олсак, уйда аниқ устунликка эгамиз ва мен ишонаманки, «Бавария» кейинги босқичга ўтади.
Бизнинг футболчилар жуда яхши формада, улар ғалаба қозонишяпти ва ҳатто деярли ютқазилган ўйинларни ҳам ўз фойдаларига бура олишяпти. Улар «ПСЖ»га қарши баҳсда ўзларига ортиқча босим ўтказмасликлари керак, биринчи бўлимдаёқ 3:0 ҳисобида олдинга чиқиб олиш шарт эмас — ўйиннинг сўнгги қисмида кучли жиҳатларимиз орқали буни амалга оширамиз», — дея Салиҳамижичнинг сўзларини келтиради келтиради Bayern Germany.

Бывший футболист и спортивный директор «Баварии» Хасан Салихамиджич рассказал, как мюнхенский клуб сможет обыграть «ПСЖ» в ответном матче полуфинала Лиги чемпионов (первая встреча — 4:5).
Чемпион Германии примет действующего победителя Лиги чемпионов 6 мая.
«Учитывая двенадцатого игрока на трибунах и то, что «Альянц Арена» — неприступная крепость, дома у нас явное преимущество, и я верю, что «Бавария» пройдет в следующий этап.
Наши игроки в отличной форме, они продолжают побеждать и даже способны переломить почти проигранные матчи в свою пользу. Им не стоит создавать себе лишнее давление в матче против «ПСЖ», не обязательно вести 3:0 уже в первом тайме — мы добьёмся этого за счёт наших сильных сторон в конце игры», — передает слова Салихамиджича Bayern Germany.