«Ан Наср» бош мураббийи Жорже Жезуш Саудия Пролигаси 2025/2026 йилги мавсумидаги чемпионликдан сўнг жамоани тарк этишини маълум қилди.
«Мен бу чақирувни фақат Криштиануга: «Сенга чемпион бўлишга ёрдам бераман, биз соврин ютамиз ва кейин кетаман», деб айтганим учун қабул қилганман.
Тамом. Мен учун вазифа бажарилди. Бу «Ан Наср» бош мураббийи сифатидаги сўнгги ўйиним бўлди», — дея Жезушнинг сўзларини келтиради Фабрицио Ромпно.
Португалиялик мутахассис жамоани 2025 йил август ойида қабул қилиб олганди.
Саудия Арабистони чемпионатида «Ан Наср» 86 очко тўплаб, мусобақа жадвалида биринчи ўринни эгаллади. Иккинчи поғонадан 84 очко жамғарган «Ал Ҳилол» жой олди.
Жамоа ҳужумчиси ва сардори Криштиану Роналду илк бор Саудия Арабистони чемпионига айланди.
«Роналдунинг чемпион бўлишига ёрдам беришга келгандим» — Жезуш «Ан Наср»ни тарк этишини маълум қилди
22 май, 02:55
Португалиялик мутахассис вазифа бажарилганини, Риёд клуби бошқарувидаги сўнгги ўйинини ўтказганини айтди.

Главный тренер «Ан Наср» Жорже Жезуш объявил, что покидает команду после чемпионства в Саудовской Про Лиге сезона 2025/2026.
«Я принял этот вызов лишь потому, что сказал Криштиану: «Я помогу тебе стать чемпионом, мы завоюем трофей, а затем я уйду».
Все. Для меня задача выполнена. Это был мой последний матч в качестве главного тренера «Ан Наср», — приводит слова Жезуша Фабрицио Романо.
Португальский специалист возглавил команду в августе 2025 года.
В чемпионате Саудовской Аравии «Ан Наср» набрал 86 очков и занял первое место в турнирной таблице. На второй строчке разместился «Ал Хилол» с 84 очками.
Нападающий и капитан команды Криштиану Роналду впервые стал чемпионом Саудовской Аравии.
«Я пришёл помочь Роналду стать чемпионом» — Жезуш объявил об уходе из «Ан Наср»
22 мая, 02:55
Португальский специалист заявил, что задача выполнена и он провел свой последний матч на посту наставника клуба.