Роналдо Зиданнинг Франция миллий жамоасидаги истиқболи ҳақида фикр билдирди
Бразилия миллий жамоасининг афсонавий собиқ футболчиси Роналдо Зинедин Зидан Франция миллий жамоаси бош мураббийи сифатида муваффақиятга эришиши мумкинлиги ҳақида фикр билдирди.
«Ҳа, албатта, у бунга қодир. Мен доим унинг бу лавозим учун идеал профили борлигини айтганман. Унда иқтидор, тажриба, тактик интеллект ва идеал характер бор. Бу фақат менинг қарашим эмас. У буни Мадриднинг «Реал» клуби бош мураббийи лавозимидаги порлоқ даври билан аллақачон исботлаган», — деди Роналдо L'Équipe нашрига.
Эслатиб ўтамиз, Зидан 2016 йилдан 2018 йилгача, шунингдек, 2019 йилдан 2021 йилгача «Реал» клубини бошқарган. Франциялик мураббийи билан «қироллик клуби» уч марта Чемпионлар Лигаси бош соврини ва бошқа кўплаб ютуқларга эришди.
Маълумотларга кўра, 54 ёшли Зидан 2026 йилги жаҳон чемпионатидан кейин Франция миллий жамоасининг янги бош мураббийи бўлади.

Роналдо оценил перспективы Зидана в сборной Франции
Легендарный экс-футболист сборной Бразилии Роналдо поделился мнением о том, способен ли бывший наставник «Реала» Зинедин Зидан добиться успеха у руля сборной Франции.
«Да, он точно способен на это. Я всегда говорил, что у него идеальный профиль для этой должности. У него есть талант, опыт, тактический интеллект и идеальный характер. И это не просто моя интуиция. Он уже доказал все своим блестящим периодом во главе мадридского «Реала», — заявил Роналдо газете L'Équipe.
Зидан возглавлял «Реал» с 2016 по 2018 год, а также с 2019 по 2021 год. Под руководством француза «сливочные» выиграли три Лиги чемпионов и завоевали множество других титулов.
Ожидается, что 54-летний Зидан станет новым главным тренером сборной Франции после чемпионата мира – 2026.