Италия клуби «Лион» футболчиси Малик Фофана трансферини тез орада якунлашни мақсад қилган.
«Рома» «Лион»га вингер Малик Фофана трансфери бўйича расмий таклиф юборди. Бу ҳақда Tuttomercatoweb хабар берди.
Манбага кўра, римликлар 21 ёшли футболчи учун 40 миллион евро тўлашга тайёр. Шунингдек, келишувда бонуслар кўринишидаги қўшимча тўловлар ҳам кўзда тутилган. «Рома» яқин вақт ичида «Лион» билан якуний келишувга эришишга умид қилмоқда.
Бироқ Фофана учун курашда «Рома»нинг рақиби ҳам бор. «Галатасарoй» футболчига шахсий шартнома бўйича янада қулайроқ шартларни таклиф қилишга тайёр.
Фофана 2024 йил январидан буён «Лион» сафида тўп тепмоқда. Тransfermarkt футболчининг бозор қийматини 30 миллион еврога баҳоламоқда.

«Рома» предлагает 40 миллионов евро за вингера
«Рома» направила официальное предложение «Лиону» по поводу трансфера вингера Малика Фофана. Об этом сообщает Tuttomercatoweb.
По информации источника, римляне готовы заплатить 40 миллионов евро за 21-летнего футболиста. Кроме того, в соглашении предусмотрены дополнительные выплаты в виде бонусов. «Рома» надеется достигнуть окончательного соглашения с «Лионом» в ближайшее время.
Однако у «Ромы» есть соперник в борьбе за Фофана. «Галатасарай» готов предложить более выгодные условия по личному контракту футболиста.
Фофана выступает за «Лион» с января 2024 года. Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 30 миллионов евро.