«Рома» Молина трансфери бўйича музокараларни жадаллаштирди
Машҳур инсайдер Фабрицио Романонинг хабарига кўра, «Рома» Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳимоячиси Науел Молина трансфери бўйича музокараларни фаол давом эттирмоқда.
Римликлар сешанба куни 17 миллион евролик илк таклифни юборган ва томонлар ўртасидаги музокараларда ижобий силжиш кузатилмоқда.
Шу билан бирга, «Рома»нинг яна бир трансфер мақсади — «Фейеноорд» ҳимоячиси Гивайро Рид бўйича ҳали келишувга эришилмаган. Нидерландия клуби футболчини қўйиб юборишга розилик бермаган.
Маълумот учун, 27 ёшли Науел Молина 2022 йилдан буён «Атлетико» сафида тўп тепмоқда. Аргентина миллий жамоаси билан 2022 йилги Жаҳон чемпионати ғолиби ҳисобланган ҳимоячи асосан ўнг қанотда ҳаракат қилади.

«Рома» активизировала переговоры по трансферу Молины
По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, «Рома» активно продолжает переговоры по трансферу защитника мадридского «Атлетико» Науэля Молины.
Римляне во вторник отправили первичное предложение на 17 миллионов евро, и в переговорах между сторонами наблюдается положительный сдвиг.
Тем временем, по другому трансферному целеустремлению «Ромы» — защитнику «Фейеноорда» Гивайро Риду, соглашения еще не достигнуто. Нидерландский клуб не согласился отпустить игрока.
Для информации: 27-летний Науэль Молина играет за «Атлетико» с 2022 года. Защитник, который считается победителем чемпионата мира 2022 года в составе сборной Аргентины, в основном действует на правом фланге.