Родри «Реал» билан шахсий шартнома бўйича келишиб олди
«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри Мадриднинг «Реал» клуби билан шахсий шартнома шартларини келишиб олди.
Инсайдер Николо Скиранинг хабарига кўра, трансфер қиймати 60 миллион еврони ташкил этади. «Қироллик клуби» президенти Флорентино Перес эса испаниялик футболчининг трансферини имкон қадар тезроқ якунлаш тарафдори.
Маълумот учун, Родри 2025/26 йилги мавсумда «Манчестер Сити» сафида барча мусобақаларда 33 та учрашувда майдонга тушиб, 2 та гол урган. У Испания миллий жамоаси билан 2026 йилги Жаҳон чемпионатида ғолиб чиқди ва турнирнинг энг яхши футболчиси деб топилди.
Эслатиб ўтамиз, ўтган мавсум «Реал» бирорта ҳам соврин қўлга кирита олмади. Мадрид клуби Ла Лигада иккинчи ўринни эгаллади, Испания кубогида 1/8 финал, УEФА Чемпионлар лигасида эса чоракфиналгача етиб борди.

Родри договорился о личном контракте с «Реалом»
Полузащитник «Манчестер Сити» Родри договорился об условиях личного контракта с мадридским «Реалом».
По данным инсайдера Николо Скиры, стоимость трансфера составит 60 миллионов евро. Президент «Королевского клуба» Флорентино Перес стремится завершить трансфер испанского футболиста как можно скорее.
Для справки, в сезоне 2025/26 Родри провел 33 матча во всех турнирах в составе «Манчестер Сити», забив 2 гола. Он также выиграл чемпионат мира 2026 года со сборной Испании и был признан лучшим игроком турнира.
Напомним, что в прошлом сезоне «Реал» не завоевал ни одного трофея. Мадридский клуб занял второе место в Ла Лиге, был выбит на стадии 1/8 финала Кубка Испании и дошел до четвертьфинала Лиги чемпионов УЕФА.