Испания сардори финал олдидан жамоадошларини совуққонликни сақлашга чақирди.
Испания миллий жамоаси сардори Родри Эрнандес ЖЧ-2026 финали олдидан Аргентина билан бўладиган ҳал қилувчи баҳс ҳақида фикр билдириб, жамоадошларини рақибнинг эҳтимолий провокацияларига берилмасликка чақирди.
«Провокациялар футболнинг бир қисми. Аммо биз уларга алданмаслигимиз керак. Бизни майдонда мағлуб бўлиш қўрқуви эмас, ғалаба қозонишга бўлган иштиёқ бошқариши лозим», — деди Родри derbyderbyderby.it нашрига.
Яримҳимоячи финал каби босим юқори бўлган учрашувларда ҳиссиётларни назорат қилиш муҳим эканини таъкидлаб, Испания миллий жамоаси ўз футболига содиқ қолиши кераклигини қайд этди.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 финал баҳси бугун АҚШнинг Ню-Жерси штатидаги «Метлайф» стадионида бўлиб ўтади. Унда Испания ва Аргентина миллий жамоалари жаҳон чемпионлиги учун кураш олиб боради.

Родри: «Не следует поддаваться на провокации аргентинских футболистов»
Капитан сборной Испании Родри Эрнандес поделился мыслями о предстоящем решающем матче с Аргентиной в финале ЧМ-2026, призвав своих товарищей по команде не поддаваться на возможные провокации соперника.
«Провокации — часть футбола. Однако мы не должны поддаваться на них. Нас должна вести не боязнь проиграть на поле, а стремление победить», — сказал Родри изданию derbyderbyderby.it.
Полузащитник подчеркнул важность контроля над эмоциями в матчах с высоким уровнем давления, как финал, и отметил, что сборная Испании должна оставаться верной своему стилю игры.
Напомним, что финальный матч ЧМ-2026 состоится сегодня на стадионе «Метлайф» в штате Нью-Джерси, США. В нем сборные Испании и Аргентины будут бороться за титул чемпионов мира.