«Реал» ЖЧ-2026дан сўнг Беллингҳэмга янги шартнома таклиф қилади
Мадриднинг «Реал» клуби яримҳимоячи Жуд Беллингҳэм билан янги шартнома имзолашни режалаштирмоқда. Бу ҳақда TEAMtalk хабар бермоқда.
Манбага кўра, «қаймоқранглилар» англиялик 23 ёшли футболчига жаҳон чемпионатидан сўнг янги узоқ муддатли шартнома таклиф қилмоқчи.
Таъкидланишича, «Реал» Беллингҳэмнинг маошини йилига 18,2 миллиондан 24,3 миллион еврогача оширишга тайёр. Бу англиялик футболчини «Реал»нинг энг юқори маош олувчи ўйинчиларидан бирига айлантиради.
Ўтган мавсумда Жуд барча турнирларни ҳисобга олганда 40 та учрашувда иштирок этиб, саккизта гол урди ва бешта голли узатмага муаллифлик қилди.

«Реал» предложит Беллингему новый контракт после ЧМ-2026
Мадридский клуб «Реал» планирует подписать новый контракт с полузащитником Джудом Беллингемом. Об этом сообщает TEAMtalk.
По сведениям источника, «сливочные» намерены предложить 23-летнему английскому футболисту новый долгосрочный контракт после чемпионата мира.
Отмечается, что «Реал» готов увеличить зарплату Беллингема с 18,2 до 24,3 миллиона евро в год. Это сделает английского футболиста одним из самых высокооплачиваемых игроков в «Реал».
В прошлом сезоне Джуд принял участие в 40 матчах во всех турнирах, забил восемь голов и сделал пять результативных передач.