Бразилиялик вингер эса маошини 30 миллион еврогача оширишни истамоқда.
ESPN Брасил хабарига кўра, Мадрид клуби Жаҳон чемпионатидан сўнг футболчи вакиллари билан боғланиб, унга йилига 22 миллион евро маош назарда тутилган янги битимни таклиф қилган.
Бироқ Винисиус ушбу таклифни етарли деб ҳисобламаяпти. Манбага кўра, бразилиялик футболчи янги шартнома бўйича мавсумига 30 миллион евро маош олишни истамоқда. Ҳозирда у «Реал»да йилига тахминан 17,5 миллион евро ишлаб топмоқда.
Футболчи ва унинг агентлари янги битим Винисиус фаолиятидаги энг йирик шартнома бўлиши керак, деб ҳисобламоқда. Уларнинг фикрича, клуб футболчининг жамоа учун қилган хизматларини муносиб баҳолаши лозим.
Шунингдек, хабарда айтилишича, «Арсенал» вазиятни диққат билан кузатмоқда. Аммо Лондон клуби ҳозирча на «Реал», на Винисиус вакиллари билан расмий алоқага чиққан.

Бразильский вингер хочет увеличить зарплату до 30 миллионов евро.
По сообщению ESPN Brasil, мадридский клуб после чемпионата мира связался с представителями футболиста, предложив ему новый контракт с зарплатой в 22 миллиона евро в год.
Однако Винисиус считает это предложение недостаточным. По данным источника, бразильский футболист хочет получать 30 миллионов евро в год по новому контракту. В настоящее время он зарабатывает в «Реале» около 17,5 миллионов евро в год.
Футболист и его агенты считают, что новый контракт должен стать крупнейшим в карьере Винисиуса. По их мнению, клуб должен достойно оценить заслуги футболиста перед командой.
Также сообщается, что «Арсенал» внимательно следит за ситуацией. Однако лондонский клуб пока не вступал в официальные переговоры ни с «Реалом», ни с представителями Винисиуса.
Для справки, в прошлом сезоне Винисиус провел 36 матчей в Ла Лиге, забил 16 голов и сделал 5 результативных передач.