«Реал» ва «Барселона» 60 млн еврога баҳоланаётган Германия миллий жамоаси аъзосига қизиқиш билдирмоқда
21 июн, 09:57
Феликс Нмеча фаолиятини Испанияда давом эттириши мумкин.
Дортмунднинг «Боруссия» клуби яримҳимоячиси Феликс Нмеча испан грандлари эътиборига тушди.
Бу ҳақда TEAMtalk хабар берди.
Дортмунднинг «Боруссия» клуби ва Германия миллий жамоаси футболчиси Феликс Нмеча «Реал» ва «Барселона» жамоалари эътиборига тушди.
Манбанинг ёзишича, футболчининг шартномасида товон пули кўрсатилмаган, лекин трансфер эҳтимолий харидор учун 60 млн еврога тушиши айтилмоқда.
Хабарларга кўра, «Реал» ҳам, «Барселона» ҳам анчадан буён Нмечани кузатиб боришмоқда ва шу ёзда уни ўз сафларига қўшиб олмоқчи. Испан клублари футболчи фаолиятининг энг юқори чўққисига чиқиш арафасида турганига ишонишмоқда.
Шу кунларда Феликс Нмеча жаҳон чемпионати-2026да Германия шарафини ҳимоя қилмоқда. Дастлабки 2 турда футболчи 1 та гол урди ва 2 та голли узатма етказиб берди.

Феликс Нмеча может продолжить карьеру в Испании.
Игрок дортмундской «Боруссии» и сборной Германии Феликс Нмеча привлёк внимание «Реала» и «Барселоны».
По данным источника, в контракте футболиста не предусмотрена сумма отступных, но предполагается, что трансфер может обойтись потенциальным покупателям в 60 млн евро.
Сообщается, что «Реал» и «Барселона» давно следят за Нмечей и хотят подписать его этим летом. Испанские клубы верят, что игрок находится на пороге достижения вершины своей карьеры.
В настоящее время Феликс Нмеча защищает честь сборной Германии на чемпионате мира-2026. В первых двух турах он забил 1 гол и сделал 2 результативные передачи.