Мадриднинг «Реал» клуби «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри трансфери бўйича илк расмий таклифни тайёрламоқда.
Sky Sports хабарига кўра, «қироллик клуби» яқин вақт ичида инглиз клубига 2026 йилги Жаҳон чемпионатининг энг яхши футболчиси бўлган испаниялик яримҳимоячи учун расмий таклиф юборади.
Аввалроқ Родри «Реал» билан шахсий шартнома шартларини келишиб олгани, шунингдек, 30 июл куни бўлиб ўтадиган икки клуб вакиллари учрашувида трансфер бўйича якуний келишувга эришилиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалганди.
Маълумот учун, Родрининг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси яна бир йил амал қилади. У 2026 йилги Жаҳон чемпионатида Испания миллий жамоаси билан чемпионликни қўлга киритиб, мусобақанинг энг яхши футболчиси деб топилган.

«Реал» готовит первое официальное предложение для Родри
Мадридский «Реал» готовит первое официальное предложение по трансферу полузащитника «Манчестер Сити» Родри.
По сообщению Sky Sports, «королевский клуб» в скором времени направит английскому клубу официальное предложение за испанского полузащитника, который был признан лучшим футболистом Чемпионата мира 2026 года.
Ранее сообщалось, что Родри согласовал личные условия контракта с «Реалом», а также возможно, что окончательное соглашение о трансфере будет достигнуто на встрече представителей двух клубов 30 июля.
Для справки, действующий контракт Родри с «Манчестер Сити» действителен еще один год. Он завоевал титул чемпиона мира с национальной сборной Испании в 2026 году и был признан лучшим игроком турнира.