Германиялик 38 ёшли мутахассис «қарғалар»ни 2029 йилнинг ёзига қадар бошқаради.
Қайд этилишича, германиялик 38 ёшли мутахассис «қарғалар»ни 2029 йилнинг ёзига қадар бошқаради. Бунга қадар у 2023 йилдан буён Саудия Арабистонининг «Ал Аҳли»да ишлаётганди. Клуб билан кетма-кет икки бор Элит Осиё Чемпионлар лигасида ғолиб чиқди.
«Нюкасл» бош мураббийига айланганим мен учун катта шараф. Бу Европа футболидаги энг йирик клублардан бири бўлиб, ўзига хос тарих, анъана ва содиқ мухлисларга эга. Бу клубнинг муҳити ва мухлислар иштиёқини шахсан ҳис қилиш имкониятидан жуда хурсандман. Клубнинг юксак мақсадлари, келажакка қаратилган режалари ва имкониятлари уни жуда жозибадор қилади. Мен сўнгги йилларда клубнинг ривожланишини диққат билан кузатиб келдим ва эришилган тараққиёт барчага яққол кўриниб турибди. Келажак мени жуда руҳлантирмоқда.
Мен ушбу лойиҳага, клубнинг мақсадлари ва танлаган йўлига тўлиқ ишонаман. Бу ерда аниқ стратегия, кучли раҳбарият ва янада юксалиш учун мустаҳкам пойдевор мавжуд. Футболчилар, мураббийлар штаби ва раҳбарият билан биргаликда ишлаб, «Нюкасл»ни янада юқори поғоналарга олиб чиқишни интизорлик билан кутяпман. Клубнинг янги ютуқларга эришиши учун бор кучимни сафарбар қиламан», — деди Яйссле клуб расмий сайтига берган интервюсида.

38-летний немецкий специалист будет управлять «сороками» до лета 2029 года.
Как сообщается, 38-летний немецкий специалист будет руководить «сороками» до лета 2029 года. До этого он работал в саудовском клубе «Аль-Ахли» с 2023 года, дважды подряд выиграв с ним Азиатскую Лигу чемпионов.
«Стать главным тренером „Ньюкасла“ — это большая честь для меня. Это один из крупнейших клубов в европейском футболе, обладающий уникальной историей, традициями и верными болельщиками. Я очень рад возможности лично ощутить атмосферу клуба и страсть его фанатов. Высокие цели клуба, его планы на будущее и возможности делают его очень привлекательным. Я внимательно следил за развитием клуба в последние годы, и достигнутый прогресс очевиден для всех. Будущее меня очень вдохновляет.
Я полностью верю в этот проект, в цели клуба и выбранный путь. Здесь существует чёткая стратегия, сильное руководство и крепкий фундамент для дальнейшего роста. Я с нетерпением жду работы с игроками, тренерским штабом и руководством, чтобы поднять „Ньюкасл“ на ещё более высокие уровни. Я приложу все усилия, чтобы клуб достиг новых высот», — сказал Яйссле в интервью официальному сайту клуба.