«Манчестер Юнайтед» дарвозабони Алтай Байиндир фаолиятини «Селта» клубида давом эттириши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, туркиялик 28 ёшли дарвозабонига Испанияга бориб, тиббий кўрикдан ўтиш ва шартнома имзолаш учун рухсат берилган. Томонлар мавсум охиригача ижара бўйича келишувга эришган.
«Селта» футболчининг маошини тўлиқ тўлаб беради. Шартномага Байиндирни 4 миллион еврога сотиб олиш ҳуқуқи ҳам киритилади. Ушбу сумма дарвозабон ўтказадиган учрашувлар сонига қараб ўзгариши мумкин.
Маълумот учун, Байиндир 2023 йилда «Фенербаҳче»дан «қизил иблислар»га ўтиб, клуб тарихи бўйича илк турк футболчисига айланганди. У инглиз жамоаси сафида жами 17 та учрашув ўтказган.

Вратарь «Манчестер Юнайтед» Алтай Байындыр может продолжить свою карьеру в клубе «Сельта». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, турецкому 28-летнему голкиперу разрешено отправиться в Испанию для прохождения медицинского осмотра и подписания контракта. Стороны достигли соглашения об аренде до конца сезона.
«Сельта» полностью оплатит зарплату игрока. В контракт также будет включено право выкупа Байындыра за 4 миллиона евро. Эта сумма может измениться в зависимости от количества матчей, которые проведет вратарь.
Для справки, Байындыр в 2023 году перешел из «Фенербахче» в «красные дьяволы», став первым турецким игроком в истории клуба. В составе английской команды он провел всего 17 матчей.